Загальна характеристика ЗНО-2016 

    Учасники ЗНО: випускники загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) системи загальної середньої освіти поточного та минулих років, які отримали повну загальну середню освіту та планують вступати до ВНЗ України. 

    Предмети ЗНО: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови – загалом 12 навчальних предметів, з яких кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більше ніж із 4 навчальних предметів; тести з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії перекладатимуться кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами; при цьому в 2016 році не передбачається складання тестів поглибленого рівня. 

    Програми ЗНО: для ЗНО-2016 використовуються чинні програми ЗНО-2015, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 01.10.2014 № 1121 (це передбачено листом Міністерства освіти і науки України від 20.10.2015 № 1/11-15239); програми розміщено в розділі сайту ДпРЦОЯО «Підготовка до ЗНО»; при підготовці до складання ЗНО слід також користуватися характеристиками сертифікаційних робіт, оприлюдненими УЦОЯО та розміщеними в розділі сайту ДпРЦОЯО «Підготовка до ЗНО»; у цьому ж розділі знаходяться критерії оцінювання відкритих завдань з розгорнутою відповіддю. ЗНО та ДПА: українська мова для випускників ЗНЗ є обов’язковим предметом ДПА (п.1 Розділ ІІ Положення про ДПА), що проводиться у формі ЗНО (наказ МОНУ від 14.09.2015 № 923). 

    Одночасно результат ЗНО з української мови і літератури є обов’язковим для участі в конкурсі для вступу в будь-який ВНЗ України (п.1 розділ VII Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році); результати ЗНО з математики або історії України (на вибір випускника) для всіх випускників старшої школи ЗНЗ 2016 року зараховуються як результати ДПА за курс повної загальної середньої освіти; при цьому кожен випускник ЗНЗ має право скласти сертифікаційну роботу як з історії України, так і з математики, але результат лише однієї з них буде зарахований як ДПА; планується, що саме під час реєстрації випускник матиме можливість зазначити предмет, результат сертифікаційної роботи з якого буде зарахований йому як ДПА; особи, які навчаються в ПТНЗ, ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації (технікуми, коледжі, медичні та музичні училища тощо), не складатимуть у 2016 році ДПА за курс повної загальної середньої освіти у форматі ЗНО. 

    Визначення результатів ЗНО: для визначення результатів ЗНО-2016 у шкалі 100-200 балів для кожного з предметів тестування встановлюється поріг «склав/не склав», тобто кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт; для результатів ДПА у шкалі 1-12 балів поріг «склав/не склав» не визначається; Залежність участі в ЗНО від результатів ЗНО з української мови і літератури: учасники ЗНО, які НЕ МАТИМУТЬ РЕЗУЛЬТАТІВ ЗНО (отримають результат «не склав») з української мови і літератури не допускатимуться до проходження ЗНО з інших навчальних предметів, які складатимуться в червні–липні (до тестів з української мови і літератури, математики та історії України допускаються всі учасники ЗНО за умов виконання норм Порядку проведення ЗНО, тобто не допускаються за відсутності документів, запізнень тощо). 

    Результати ЗНО та вступна кампанія: результати ЗНО використовуються для зарахування в якості вступних випробувань до ВНЗ для здобуття освітньо- кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарного спрямувань); при цьому під час вступної кампанії 2016 року абітурієнти подаватимуть до приймальних комісій лише Сертифікати ЗНО, видані у 2016 році; Сертифікати ЗНО, видані в попередні роки, у новій вступній кампанії не дійсні (п.6 розділ VI. Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році). 

    Реєстрація для участі в ЗНО: 

    реєстрація для участі в ЗНО-2016 – з 01 лютого до 04 березня; внесення змін до реєстраційних даних – з 05 до 18 березня; 

    Контрольні дати проведення ЗНО ОСНОВНА СЕСІЯ відбудеться за таким графіком: 

    українська мова і література – 5 травня 

    математика – 11 травня 

    історія України – 13 травня 

    російська мова – 03 червня 

    іспанська мова – 06 червня 

    англійська мова – 07 червня 

    німецька мова – 08 червня 

    французька мова – 09 червня 

    біологія – 10 червня

     фізики – 13 червня 

    географія – 15 червня 

    хімія – 17 червня.

    Оголошення результатів ЗНО з предметів тестування, які зараховуються як ДПА (українська мова і література, математика, історія України) – до 26 травня; – оголошення результатів ЗНО з російської мови, іноземних мов, біології до 18 червня; з фізики, географії, хімії – до 26 червня ; – проведення ДОДАТКОВОЇ сесії ЗНО-2016 – з 14 червня до 04 липня ; – оголошення результатів ЗНО додаткової сесії – до 08 липня. 

    Підготовка до пробного ЗНО та реєстрації його учасників. У межах підготовки до ЗНО в Україні щорічно проводиться пробне ЗНО. Наказом УЦОЯО від 29.10.2015 № 81 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році» визначено терміни проведення всіх процедур пробного ЗНО. 

    Загальна характеристика пробного ЗНО-2016: – проводиться в квітні з усіх предметів ЗНО; – тестування з української мови і літератури проводиться в окремий день – 2 квітня, з решти предметів – в один день – 9 квітня; таким чином, учасники пробного ЗНО зможуть пройти тестування з обов’язкового предмета ЗНО та на власний вибір ще з одного предмета; – пробне ЗНО здійснюється за технологією та процедурами, що розробляються УЦОЯО; – тести пробного ЗНО відповідають програмам ЗНО, укладаються УЦОЯО та є максимально наближеними до тих, що будуть надані під час основного ЗНО; – реєстрація для участі в пробному ЗНО буде проходити на сайті ДпРЦОЯО з 05 до 30 січня 2016 року.

 

 

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання

    Пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти (далі – пробне ЗНО, пробне тестування) – це добровільне тестування осіб, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів України (далі – ВНЗ). 

    Пробне тестування проводиться за кошти фізичних (юридичних) осіб. Вартість одного пробного тестування складає 111 грн. 

    ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО-2016:

    02 квітня 2016 року - українська мова і література 

    09 квітня 2016 року - історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, німецька мова, іспанська мова, російська мова, французька мова. 

    Предмети тестування, зазначені в один день, розпочинаються одночасно, тому неможливо бути присутнім в один і той же час на декількох тестуваннях. У 2016 році державну підсумкову атестацію (ДПА) з української мови, математики або історії України (на вибір випускника) складають випускники загальноосвітніх навчальних закладів у формі ЗНО. 

    ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ПРОБНОГО ЗНО відповідають програмам ЗНО, укладаються Українським центром оцінювання якості освіти і є максимально наближеними до тих, що будуть надані під час основного ЗНО. 

    ПУНКТИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО створюються лише в адміністративно-територіальних одиницях, які визначені Правилами проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в Дніпропетровській області у 2016 році (затверджено наказом ДпРЦОЯО від 18.11.2015 № 85).     ПРОБНЕ ЗНО ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ: – взяти участь у процедурі проведення ЗНО; – психологічно адаптуватися до основної сесії ЗНО; – ознайомитися з різними формами тестових завдань; – розрахувати час роботи із тестовими зошитами; – потренуватися в заповненні бланків відповідей; – визначити власний рівень знань; - скорегувати підготовку до ЗНО. 

    УЧАСНИКИ ПРОБНОГО ЗНО ОТРИМУЮТЬ: – зошит(-ти) з тестовими завданнями пробного ЗНО; – бланк(-ки) відповідей; - бланки з правильними відповідями та методику визначення результатів (після завершення процедури пробного тестування). 

    ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЧАС І МІСЦЕ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО (ЗАПРОШЕННЯ) для осіб, які зареєструються та вчасно сплатять вартість тестування (-вань) буде розміщено сайті ДпРЦОЯО та на інформаційних сторінках «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» 12 березня 2016 року.     У ДЕНЬ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО допуск особи до пункту пробного тестування здійснюватиметься за наявності таких документів: – паспорта (свідоцтва про народження); – запрошення для участі в пробному ЗНО; - квитанції про сплату вартості послуг за проведення пробного ЗНО.     РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУВАННЯ визначають за допомогою інформаційного бюлетеня із відповідями на тестові завдання та схеми підрахунку тестових балів, які надаються учасникам пробного ЗНО після виконання ними тестової роботи. ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що результати пробного ЗНО не використовуються для участі в конкурсі під час вступу до ВНЗ.


Контакт

Відділ освіти виконкому Апостолівської міської ради

Дніпропетровська область
м. Апостолове,
вул. Визволення, 31а


(05656) 9-57-54


Зворотній зв'язок

—————

—————

—————

—————